Diyet Programı

elma-zayıflamak-ayça-kaya-diyet-listesi

Diyet Listeleri

20 Mart 2013

ekledi.

Yorum Yaz

7476 kez incelendi.

Zayıflamak isteyen değerli ziyaretçilerimiz

sizler için diyet programı

incelten diyet programı;

Malzemeler

Bir bağ ıspanak yada lahana

iki tane közlenmiş kırmızı biber

iki yemek kaşığı lor peyniri

1 su bardağı ayıklanmış nar

3 tane ceviz içi

1 yemek kaşığı nar ekşisi

yarım limon

Not: Burda kullanılan 1 su bardağı nar 1.5 porsiyon meyve olarak düşünülmelidir.

Diyet programı Yapılışı

Tüm malzemeler karıştırılarak hazırlanır ve servis edilir.

 

Malzemeler

kuru kayısı

yaban mersini

kuru hurma

1 bardak light süt

8-10 tane kırılmış badem

bol tarçın

 

Yapılışı

Meyveler az suda haşlanır  suyu süzülür hurmanın kabukları ve çekirdekleri çıkarılır.Süt ve tarçın eklenerek kaselere koyulup servis edilir.

 

 

Malzemeler

4 tane kuru kayısı

4 tane kuru hurma

2 yemek kaşığı kuru mor üzüm

4 tane çekirdeği çıkarılmış kuru erik

5 tane fındık ve badem

1 yemek kaşığı pekmez

1 çay bardağı süt

Diyet programı Yapılışı

Kuru meyvelerin hepsini haşlayıp sonrasında bılendır’a koyuyoruz  üzerine süt ve pekmezi ekleyin.Karıştırıp püre haline getiriyoruz.Üzerine badem ve fındıkları ekliyip servis yapabilirsiniz.

 

Malzemeler

250 gr yağsız kıyma

1 yumurta ve tuz

15 dal ıspanak ve maydonoz

bir soğan

kırmızıbiber

 

Diyet programı Yapılışı

Kıymayı soğanı ve yumurtayı bir kaba koyuyoruz üzerine maydonoz ve ıspanak doğruyoruz tuz karabiber ve kırmızı biberi ekleyin ve pişirin.

 

1 su bardağı haşlanmış yeşil mercimek

bebek ıspanak

yarım demet tere

yarım demet maydonoz

3-4 yeşil soğan

közlenmiş kırmızı biber

1 limon

 

Diyet programı Yapılışı

Bütün malzemeleri bir kaba koyup üzerine mercimeği ekleyip serrvis yapabilirisiniz.

 

Diyet yaparken

(diyet programı)

yapılan yanlışlar;

 

• Makarna, pilav, ekmek buna benzer karbonhidratlar diyetten tamamiyle çıkarılmalıdır : Yanılgı .İnsan vücudu anne erke kaynağı olarak karbonhidratları kullanır. Zayıflayayım diyerek ekmeği, pilavı kesmek ve bu besinleri hiç tüketmemek vücuda dosdoğru enerjiyi vermemek anlamına gelir. Bu vaziyette Vücutta erke elde edebilmek amaçlı kas ve karaciğerdeki glikojen depoları kullanılır yani sudan kilogram verirsiniz, şişmanlığınızın nedeni olan yağ dokusu olduğu buna benzer yerinde kalır. Normal beslenmeye geçtiğinizde iki kat ek olarak çok kilogram alırsınız.
• Protein ağırlıklı yiyecek çok sağlıklı kilogram kaybı sağlar : Yanılgı .Protein ağırlıklı beslenmede, varlık proteinleri hazmetmek amaçlı çok çok erke harcar ve zayıflama olabilir. Fakat proteinlerle beraber çok çok yağ da vücuda gireceği amaçlı ,kan yağlarında yükselme ve korener kalp hastalıkları ortaya çıkabilir, Gut hastalığı gelişebilir. Ek Olarak ,proteinler vücuttan atılmak amaçlı kemikten kalsiyum çeker ve bu da kemik erimesine neden olur. Bu vaziyette zayıflasanız dahi geride olan hayatınızı hastalanmış bir âdem evladı olarak geçirirsiniz.
• Meyva yemekten 2 saat hemen sonra yenir, yoksa bütün yenilenler yağa dönüşür : Yanılgı . Şayet doymuyorsanız 2. tabak yiyecek adına ,1 tane meyva yiyecek ek olarak az erke alımına yani ek olarak az yemeye neden olur. O sebeple doymuyorsanız, 2. tabak yiyecek adına 1-2 tane meyva yiyecek ek olarak harika bir yaklaşımdır.
• Maydanoz suyu zayıflatır : Yanılgı .Maydanozun idrar söktürücü etkisi vardır. İdrar kaybı sebebiyle âdem evladı kendini hafiflemiş hisseder, yoksa kilogram kaybına ve yağ dokusu azalmasına hiç bir faydası yoktur.
• Sauna buna benzer ısısı yüksek ortamlarda terlemek zayıflatır : Yanılgı .Sauna buna benzer ısısı yüksek ortamlarda terleyerek kaybedilen yağ değil sudur. Bu buna benzer ısısı yüksek ortamlar, organizmanın toksinlerden arınmasını, kasların gevşemesini, kırgınlığın atılmasını sağlar fakat zayıflatmaz. Kilogram yitirme açısından bakacak olursak, ilgisiz sıcaktan ek olarak etkilidir.
• Sabahları aç karnına limonlu su emmek zayıflatır : Yanılgı .Limonun bağırsakları çalıştırıcı özelliği vardır, fakat ilgisiz yada ılık suyun ya da limonlu suyun zayıflatıcı hiçbir etkisi yoktur.
• Kan şekerim düştü, yenilebilen yemeliyim : Yanılgı .Kan şekeriniz düşüp, eliniz ayağınız titriyorsa, asla yenilebilen yemeyin, peynir ekmek ek olarak harika bir seçimdir. Yenilebilen yiyebilecekler yanlızca insülin kullanan şeker hastalarıdır.

 

 

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz